FC ZUBŘÍ - DOLNÍ BEČVA - 1:1 (0:1), 4:3 na penalty

05.10.2015 20:18

Dolní Bečva měla hlavně v prvním poločase výborně rozehraný zápas v Zubří, jenže z moře šancí dala jen jednu branku. Pohrdla i pokutovým kopem a nakonec prohrála na penalty, když domácí srovnali v poslední minutě zápasu v deseti lidech. Po utkání rezignoval jeden z hostujících trenérů Radek Maléř.
„První poločas byl v našem podání velmi slabý. Nebojovali jsme, nešla nám kombinace. Hosté nás rozebírali rychlostí a obrovské problémy nám dělala trojice Růčka, Michut, Vojkůvka. Vděčili jsme jen Kubovi Jurkovi, že jsme poločas prohráli jen o branku. Navíc nám rozhodčí odpustil po faulu Berky v jasné brankové příležitosti červenou kartu a skvělý Jurka vychytal z penalty Jurečku. U vedoucí branky Petra Vojkůvky jsme dokonale zaspali. Naší jedinou šancí v prvním poločase byla akce Jurajdy a zakončení Kaloda, kterého vychytal Stolárik. Ve druhém poločase jsme začali bojovat, měli jsme i šance, ale Drda s Jurajdou nedali. Hosté nadále hrozili a další komplikací pro nás bylo vyloučení Jurajdy na udeřil protihráče v nepřerušené hře. I v deseti jsme se vrhli do útoku a Petr Berka konečně v poslední minutě proměnil svou v pořadí třetí šanci. U penalt dali hosté břevno a jednou minuli máme dva body,“ řekl k utkání trenér Zubří Martin Nerád.
„Zase jsme to nezvládli a já po dnešku končím. Už jsem nerozdýchal takto ztracený zápas. Snad moje rezignace bude impulsem pro tým. My jsme hráli v prvním poločase výborným způsobem, ale místo sedmi branek jsme dali jen jednu. Po přestávce jsme úplně vypadli z role. Nechali jsme domácí hrát a pak za to pykali,“ řekl odstoupivší trenér hostů Radek Maléř. Nyní u týmu zůstává druhý trenér Milan Matula a další složení realizačního týmu se bude řešit v následujícím týdnu.

Sestava Zubří: Jurka – Petr Majer, Jurajda, Bortl, Berka – Krupa, Jiří Raždík, Libor Raždík, Polách – Drda, Kalod (Střídali: Pavlíček, Navařík) 

zdroj: Martin Němec (www.valasskyfotbal.cz)