FC ZUBŘÍ - DOLNÍ BEČVA - 2:1(1:0)

12.05.2014 18:48

V Zubří se hrál velmi dobrý fotbal, do kterého nezapadli rozhodčí, pořadatelská služba a fanoušci hostujícího celku. Šlo o hodně a byl to zápas jako řemen. Hosté přežili v úvodu tři šance Zubří, aby následně byli v prvním poločase aktivnějším celkem. V 30. minutě však Einšpígl neudržel přímý kop Frňky a Drda dorazil míč do sítě – 1:0. Zubří oslabil v prvním poločase Tichý, který byl přísně vyloučen po druhé žluté kartě. Dolní Bečva těžila z převahy a v 62. minutě obešel Balán Frňku a vyrovnal – 1:1. V 68. minutě fauloval v pokutovém území Frňku Skalík, ale sám Frňka zahrál penaltu lajdácky přímo do koše stojícího Einšpígla. V 70. minutě se síly vyrovnaly. Podobně přísně jako domácí Tichý v prvním poločase byl vyloučen po druhé žluté kartě hostující Skalík. V 80. minutě neudržel nervy na uzdě Jurečka a hosté dohrávali v devíti. A Zubří převahu nakonec využilo. Dolní Bečva přežila tutovky Frňky, Drdy a Janíčka, aby posledně jmenovaný v 84. minutě rozhodl zápas, když zahrál Einšpíglovi na housle a upravil na 2:1. Po zápase se sápalo několik desítek hostujících fanoušků na rozhodčí, strhla se mela s pořadateli. Zápas měl nechutnou tečku. Domácí manažer a trenér v jedné osobě Robert Jurajda přiznal, že bylo u rozhodčích velmi horko: „Došlo tam k hromadné bitce našich pořadatelů s fanoušky hostí. Rozhodčí ale zápas neovlivnili." To jeden z hostujících trenérů Jan Svak měl opačný názor: „To byl těžký zářez. Nechápu, proč to Zubří dělá. Rozhodčí byli katastrofální a hrubě vyloučeními ovlivnili zápas. U té hromadné bitky jsem nebyl, a tak se k ní nebudu vyjadřovat."

BRANKY: 30. Drda, 84. Janíček
ZUBŘÍ: Barabáš – Petr Majer, Tichý, Jiří Raždík, Berka – Krupa, Janíček, Libor Raždík, Michal Majer – Drda, Frňka