FC ZUBŘÍ - HOVĚZÍ - 3:1 (0:0)

17.08.2011 12:28

Zubří zlomilo srdnatý odpor nováčka díky lepší produktivitě. Robert Jurajda dal ve své bohaté kariéře hodně hattricků, ale asi nikdy po třech pokutových kopech. K tomu mohlo dojít v 90. minutě tohoto klání, ale v pořadí třetí penaltu poslal nad branku a odmítl být tak slavným střelcem utkání. Zubří to nakonec nevadilo. Tým trenéra Neráda se rozjíždí do sezony velmi pomalu. Hovězí vsadilo na běhavý fotbal s rychlíkem Šrámkem na hrotu a domácím to dělalo nemalé problémy. V 60. minutě podcenil hrubě Barabáš nenápadnou střelu Martina Hromady z přímého kopu a hosté šli do vedení – 0:1. V 62. minutě mohl vyrovnat Jurajda, ale podařilo se to až v 65. minutě Liborovi Raždíkovi. Ten po standardní situaci a předešlém nedovoleném zákroku na Drdu prostřelil vše, co mu stálo v cestě a Hučík byl bez šance – 1:1. Smolné utkání hrál Karel Drda, který se střelecky trápí. Mezi 67. a 70. minutou šel na Hučíka dvakrát zcela sám a neuspěl. V 72. minutě upadl v souboji Viktor Frňka a Robert Jurajda načal svůj penaltový festival – 2:1. Hovězí vsadilo vše na útok a mělo okna v defenzívě. V 82. minutě při dlouhém odkopu chybovala hostující obrana a Hučík musel faulovat unikajícího Viktora Frňku. Jurajda proměnil také druhý pokutový kop – 3:1. V 90. minutě opět musel hasit na poslední chvíli jasnou gólovku domácích hostující brankář. Tentokrát přišel faul na Drdu, ale Jurajda odmítl hattrick a mířil z třetí penalty pánu bohu do oken.

Branky FC Zubří: 65. Libor Raždík, 72. Jurajda, 82. Jurajda

Sestava FC ZUBŘÍ: Barabáš – Berka, Tichý, Jiří Raždík, Václav Frňka (57. Pavlíček) – Libor Raždík, Jurajda, Mičkal, Viktor Frňka (85. Krupa) – Drda, Ivo Roman (74. Pavlica)