FC ZUBŘÍ - HRACHOVEC - 4:5 (2:2)

20.06.2011 19:58

Utkání, ve kterém potřebovali hosté vyhrát, aby si udrželi naději na záchranu, se proměnilo ve střelecký souboj nejlepšího střelce soutěže Roberta Jurajdy a hostujícího Davida Štěpána. Nakonec byli o branku šťastnější nejen hosté, ale také jejich střelec. Rychlý útočný fotbal nakonec přinesl devět branek. Domácí měli raketový nástup a hned v 1. minutě připravil premiérovou branku pro Václava Krupu Robert Jurajda – 1:0. Zubří bylo až do 18. minuty lepší a mohlo náskok navýšit Pavlíčkem a Jurajdou. Oba se řítili z úhlu na Michala Štěpána, ale netrefili přesně. Hrachovec vyrovnal po akci Vrány, Barabáš vyrazil míč před Davida Štěpána a ten načal svůj výjimečný zápas – 1:1. Karel Drda začal akci pro Blaška s Pavlíčkem, Zubří ale opět odmítlo vedení. Po faulu Jiřího Raždíka se na druhé straně kopala penalta a ve 35. minutě vedl po trefě Davida Štěpána Hrachovec – 1:2. Do konce prvního poločasu domácí ještě stihli srovnat. Jurajda vysunul rychlého Drdu, kterého musel v pokutovém území faulovat Adamík. Z pokutového kopu srovnal na přestávkových 2:2 Jurajda.

Druhý poločas začal Hrachovec aktivně a již ve 46. minutě vypálil zpoza šestnáctky dělovku do šibenice Martin Vaigl. Barabáš ale předvedl skvělý zákrok a míč vytlačil na roh. O tři minuty později hostující obraně unikl Krupa, ale Adamík dokázal celou akci zastavit. Obrana Hrachovce nebyla v pohodě, protože v 52. minutě podcenila výkop brankáře Barabáše a Drda se řítil sám na Michala Štěpána. Ten jeho lob vyrazil na roh. O minutu později se před gólmanem hostů ocitl osamocený Pavlíček, Štěpán skvěle vyrazil nohou. V 58. minutě zůstal za obranou zapomenutý David Štěpán, míč mu ale utekl do zámezí. Po hodině hry předvedl parádu Vrána, jeho dělovka levačkou trefila spojnici tyče a břevna. V 63. minutě šli hosté do vedení. David Štěpán se obtočil kolem Tichého a umístil míč přesně k tyči – 2:3. Mladý gólman Jurka, který vystřídal zkušeného Barabáše, záhy D. Štěpánovi namazal špatnou rozehrávkou – jeho lob skončil těsně vedle. V 69. minutě předvedli hosté parádní akci. Centr Vrány na zadní tyč vrátil na malé vápno D. Štěpán a volej Mizery byl ukázkový – dělovka pod břevno – 2:4. O minutu později přišla další paráda z dílny Davida Štěpána – trestný kop z 25 metrů napasoval přesně do šibenice – 2:5. Potom si obrana hostů vybrala náhradní volno. V 73. minutě namazal do brejku Blaškovi Radek Vaigl. Blaško našel volného Jurajdu, který po kličce brankáři střílel do prázdné branky – Adamík na čáře vykopl. Záhy další ulička Jurajdy na Krupu, klička brankáři – tyč. V 76. minutě se řítil na Štěpána Jurajda, gólman hostů jeho střelu vyrazil. Stejně zlikvidoval další šanci Pavlíčka. Domácí se dočkali v 78. minutě, kdy si Jurajda položil gólmana a záhy i další tři obránce – 3:5. Tečku za zápasem připravil v poslední minutě Blaško, který na malé vápno předložil tutovku Jurajdovi – 4:5.

BRANKY FC Zubří: 35. pen., 78. a 90. Jurajda, 1. Krupa.

SESTAVA FC ZUBŘÍ: Barabáš (55. Jurka) – Polách (46. Majer), J. Raždík, Tichý, Berka – Pavlíček, J. Mičkal, Jurajda, Blaško – Drda (55. M. Mičkal), Krupa.

zdroj: valasskydenik.cz