FC ZUBŘÍ - PODKOPNÁ LHOTA - 2:0 (0:0)

19.10.2015 07:56

Skvělý Jurka v brance a pohotový Berka na hrotu rozhodli o třech bodech pro domácí. Podkopná Lhota nebyla tak odevzdaná, jak napovídá její postavení v tabulce. Domácí se v prvním poločase jen těžko dostávali do šancí a trefili jen Drdou břevno a dvakrát hrozil z dálky Libor Raždík. Naopak Jurka musel předvést jeden zázračný zákrok. Na druhý poločas udělali domácí korektury v sestavě. Do vedení šli z penalty, kterou proměnil Drda. Vedení nepotvrdili Pavlíček ani Jiří Raždík. Na druhé straně Jurka lapil penaltu hostům a srovnáno nebylo. Nakonec se na hrot vysunul Berka a nádhernou brankou do šibenice uzavřel zápas.

„Splnili jsme roli favorita, ale hosté hráli uvolněně a nepřipomínali poslední celek tabulky. Hrozili dlouhými auty a my jsme si špatným pohybem a chybějícím momentem překvapení šance nevytvářeli. Jen Drda trefil břevno a Libor Raždík to zkoušel střelami. V utkání nás několikrát podržel Jakub Jurka, který si jako jediný z našich hráčů drží stabilní formu. Nepotvrdili jsme vedení 1:0 a málem jsme za to pykali. Berka měl žlutou kartu a hodně vzadu diskutoval s rozhodčím. Měl jsem strach z jeho vyloučení, a tak jsem ho vytáhl na hrot. Máme mnoho výborných hráčů na jednotlivých postech, ale kolektivně nám to v souhře zatím neladí, musíme dále pracovat,“ dodal k zápasu trenér Zubří Martin Nerád.

SESTAVA ZUBŘÍ: Jurka – Petr Majer, Bortl, Berka, Polách – Jiří Raždík, Libor Raždík, Kalod, Pavlíček – Drda, Vokáč. (Střídali: Mičkal, Krupa).