FC ZUBŘÍ - ŠTÍTNÁ NAD VLÁŘÍ - 2:1 (1:0)

21.04.2014 23:27

Zubří odvolalo trenéra a hned bralo tři body. Před tímto zápasem nezískalo na jaře ještě ani bod a nedalo branku. Namočený tým v sestupových vodách již nevedl odvolaný trenér Martin Matušík, ale hrající manažer Robert Jurajda: „S panem Matušíkem jsme se dohodli na ukončení spolupráce. Zatím povedu tým já. Jsme blízko ke vzájemné dohodě s Martinem Nerádem, který naposledy trénoval Vigantice. Jen nevíme, kdy spolupráce začne."

Domácí šli do existenčního zápasu nažhaveni. V 10. minutě se zaskvěl hostující brankář po střele Janíčka do šibenice. Ve 25. minutě šel sám na brankáře z úhlu Viktor Frňka a prostřelil ho – 1:0. Hosté nebyli odevzdaní a hrozili z brejků. Po jednom z nich zachránil domácí obětavým obranným zákrokem do inkasované branky Jiří Raždík. Štítná vyrovnala ve 47. minutě, kdy se Barabáš nedostal k centrovanému míči. V 68. minutě byl sražen v pokutovém území Pavlíček, ale Pavlica nařízenou penaltu kopl lajdácky doprostřed branky. Od 75. minuty přišel na hřiště Jasoněk a domácí se třemi útočníky vsadili vše na ofenzívu. Jenže soupeř měl rychlé kontry a po jednom z nich mohl být brankář Barabáš rád, že za faul mimo pokutové území nebyl vyloučen. Viděl jen žlutou kartu. Rozhodnutí přišlo v 89. minutě, kdy si na roh Drdy vyskočil Viktor Frňka a hlavou zajistil domácím zlaté tři body – 2:1.

BRANKY ZUBŘÍ: 25. a 89. Viktor Frňka.

ZUBŘÍ: Barabáš – Petr Majer, Jiří Raždík, Berka, Pavlica – Pavlíček, Libor Raždík, Janíček, Krupa (75. Jasoněk) – Drda, Frňka.