FC ZUBŘÍ - VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ B - 3:2 (3:2)

02.11.2015 10:23

Zubří doma ve velmi dramatickém zápase porazilo Valašské Meziříčí B. Hosté přijeli notně posíleni o hráče prvního týmu, ale nakonec dohrávali o devíti bez dvou vyloučených hráčů. Všechny branky padly v prvním poločase.
Drama v Zubří řídil nejlepší hráč utkání Robin Kalod. Ve 2. minutě se zapotil proti voleji Drdy Majer v hostující brance. V 18. minutě vykombinovali Pavlíček s Poláchem pravou stranu a nejlepší hráč zápasu Kalod ve skluzu otevřel skóre. Hosté hned o minutu později srovnali, kdy se ukázalo, že zápas nezastihl v dobrém rozmaru domácího brankáře Jurku. Tomáš Kundrát vletěl do domácí obrany a z hranice vápna se trefil přesně. Ve 26. minutě se Drda obtočil kolem svého strážce a Kalod se trefil pohotově podruhé v zápase. Kvalitní hosté zase rychle přispěchali s odpovědí, když Jurka nejistě vyrazil míč před Tomáše Kundráta a začínalo se znovu. Pak Majer čaroval proti průniku Drdy a střele Jurajdy. Domácí hrající manažer Jurajda se zranil při poslední gólové akci zápasu, kdy ve 44. minutě donutil aktivní Pavlíček s Kalodem dát si nešťastnou vlastní branku Brachánka.
Po přestávce měli domácí několik šancí jak zápas v poklidu rozhodnout. Vokáč, Drda i Kalod se dvakrát mohli sami radovat z gólu. Brankář Majer odolal i po vyloučení Brachánka, který zastavil v šanci Kaloda a šel po druhé žluté kartě pod sprchy. O dvě minuty později však hostující brankář nedohrál, kdy ve vyložené brankové příležitosti fauloval neudržitelného Kaloda. Do branky musel z pole střídající Filip Novák, ale Drda trefil z pokutového kopu pouze tyč. Hosté ožili a mohli nakonec z přímého kopu srovnat. Domácí branka odolala.
Hodnocení trenéra Zubří Martina Neráda: „Věděli jsme, že přijede výborný soupeř, který na nás umí. Asi si mysleli, že nám zase dají hodně branek, ale my jsme se na ně dobře připravili jak po stránce taktické, tak plněním obranných úkolů. Příkladně jsme bojovali. Hostům to tak nešlo a byli během zápasu i podráždění. I když jsme ve druhém poločas občas hru pozdrželi, jeli jsme dnes na plný plyn a jsme rádi, že jste takto těžké utkání uhráli.“
Hodnocení trenéra Valašské Meziříčí B Daniela Šuláka: „Přijeli jsme hodně posílení o hráče áčka, ale začali jsme ležérně. V prvním poločase měl fotbal oboustranně kvalitní tempo, my jsme dvakrát vyrovnali. Ublížila nám vlastní branka do šatny. Ve druhém poločase fotbal upadl z obou stran. Dvě červené karty pro nás v závěru, to byla již jen fotbalová fraška. Domácí to již ukopali.“
Sestava ZUBŘÍ: Jurka – Polách, Bortl, Berka, Jurajda – Kalod, Jiří Raždík, Libor Raždík, Pavlíček – Drda, Vokáč (Střídali: Kantor, Krupa, Navařík)