FC ZUBŘÍ - VALAŠSKÉ PŘÍKAZY - 1:0 (1:0)

17.08.2015 07:52

Tvrdě hrané, ale kvalitní utkání nabídl srovnání Zubří s Valašskými Příkazy. Domácí nemají se svým soupeřem dlouhodobě dobrou bilanci. Tentokrát se nad Příkazy dobře připravili a třech bodů, které trefil novic Ondřej Vašut, si hodně v Zubří cení.
Domácí mohli skórovat již v 7. minutě, ale Drda po akci Majera s Pavlíčkem minul. Hosté měli dobré brejky i standardní situace, Zubří to přežilo. Karel Drda následně uvolňoval Pavlíčka, ale jeho únik na Srbu hostující brankář tak tak vytěsnil na roh. Rozhodující branka přišla v 31. minutě, kdy Krupa našel Radima Vokáče a ten pěknou akci vyšperkoval na Ondřeje Vašuta. Vašut dal premiérovou branku za Zubří a ta se ukázala jako vítězná. Zubří mohlo zklidnit situaci v 35. minutě, Majer uvolnil Drdu a následně Viktor Frňka jen těsně z dálky minul odkrytou Srbovu branku. Ve druhém poločase se Příkazy tlačily před branku Zubří, ale jejich snaha končila na hranici pokutového území. Hosté neudeřili z několika rohů ani přímých kopů. Zubří nedalo branku po brejcích Drdy s Vokáčem a nakonec domácím nevadil ani fakt, že přímý kop Karla Drdy se mezi tyče nevešel.
„Výsledkově výborné, bojovnost dobrá, soupeř vynikající, divácká kulisa důstojná. Zápas se mi hodnotí dobře. Věděli jsme, že se nám na Příkazy nedaří, ale připravili jsme se dobře. Tvrdili jsme muziku a tvrdší hrou jsme museli eliminovat technické dovednosti trojice Číž, Gargulák, Vaculka. Vyrovnali jsme se s absencí čtveřice Berka, Tichý, Jiří Raždík, Polách. Tohoto vítězství nad kvalitním soupeřem si vážíme,“ přidal hodnocení zápasu trenér Zubří Martin Nerád.