FOTBALOVÁ REVOLUCE !!! REMÍZOU UTKÁNÍ UŽ NIKDY NESKONČÍ !!!

18.01.2014 16:17

Na příští soutěžní sezónu 2014/15 chystá KFS Zlín opět nějaké změny v pravidlech a podmínkách.
Přitom jedna změna je doslova revoluční - remízou utkání nikdy neskončí !!!
Když tedy utkání skončí nerozhodně, budou následovat pokutové kopy (pět kopů na každé straně). Vítěz penaltového rozstřelu získá ze zápasu body dva, proherce pak obdrží bod jeden.

Tato revoluční novinka, kterou se chystají zavést ve Zlínském kraji, už několik let fuguje na Plzeňsku a to úspěšně. 
Podle všeho by se neměla týkat jen krajských soutěží, ale i soutěží okresních a to ve všech kategoriích, kromě přípravek.

„Několik málo drobných úprav návrh dozná, ale podle všeho by měl být schválen na únorovém zasedání výkonného výboru před společným pracovním aktivem fotbalových klubů Zlínského KFS," upřesnil šéf krajské kopané. 
 

Největší chystané změny:
1. Zrušení remíz a následné zahravání pokutových kopů pro určení vítěze.
2. Rozšíření hracích dnů mistrovských utkání o páteční termín. Bude připraveno v návaznosti na prodloužení denního světla v letních měsících.
3. Možnost pro oddíly posunutí termínu začátků mistrovských utkání v letních měsících pátek a sobota od 17.30 hod. Pro oddíly, které mohou hrát za umělého osvětlení, bude stanoven začátek mistrovského utkání nejpozději v 18.30 hod.
4. Ruší se možnost hrát mistrovská utkání krajských soutěží na škvárovém povrchu. Hracím povrchem bude pouze tráva nebo hřiště s umělým povrchem, které má platný certifikát FAČR.
5. Delegace delegátů svazu na mistrovská utkání bude omezena maximálně na 3 utkání v každé polovině soutěže, pokud STK, DK nebo KR nenařídí jinak.
6. Vítězi Poháru hejtmana (pohár Zl KFS), který je v dalším ročníku poháru zařazen do Poháru FAČR, bude umožněna opět účast i v Poháru hejtmana, bude mít možnost obhájit vítězství z minulého ročníku.
7. Předzápasové porady rozhodčích s kapitány mužstev a vedoucími se budou muset povinně účastnit i trenéři obou mužstev, kteří se musí prokázat platnými trenérskými průkazy. Týká se kategorie mužů.
8. Oddíly budou povinny uhradit veškeré poplatky a pokuty z ukončeného ročníku vůči Zl KFS nejpozději v termínu do začátku 1. kola mistrovských utkání. Pokud tak neučiní, bude s nimi ihned zahájeno disciplinární řízení.
9. Od soutěžního ročníku 2014/15 dojde k navýšení paušálních odměn rozhodčích za mistrovská utkání ve všech kategoriích. Týká se jak okresních, tak krajských soutěží.
10. Přátelská a přípravná utkání – nový soubor předpisů Zl KFS doporučí oddílům finanční náhradu rozhodčím za řízení těchto utkání následovně: hlavní rozhodčí 350 Kč, asistent rozhodčího 200 Kč.
11. V návaznosti na on-line internetové přenosy v krajském přeboru mužů bude nově zpracovaná metodika a pravidla pořizování videozáznamů. Závěry budou klidnější.


 

 

 

zdroj: valassky.denik.cz