Fotblalový turnaj mládeže s mezinárodní účastí

21.12.2012 11:11

 V sobotu 29.10. 2012 se v hale v Zašové konal fotbalový turnaj mládeže s mezinárodní účastí.Tímto zahraničním hostem byli malí odchovanci zuberského partnerského města Rosdorfu.A tak nejen mladí zuberští hráči, nýbrž i další kluby z blízkého okolí mohli poměřit své síly se sousedem z Německa a vidět, že i my v mnohem skromnějších podmínkách, než-li panují na západ od našich hranic, jsme schopni vychovávat konkurence-schopnou mládež, která byla v herní činnosti  více než rovnocenným soupeřem svým zahraničním sokům.

 Celý turnaj se odehrával v přátelské náladě, kdy se kluci, nad valašskými specialitami "frgály"  a dalšími pochutinami ,snažili sympaticky prolomit jazykovou bariéru a snad je to i některé motivovalo k tomu, aby své jazykové dovednosti vylepšovali a příště si s novými kamarády mohli popovídat více.

 Přestože hlavním cílem tohoto turnaje tentokráte nebyly výsledky, zuberští hráči se umístili na první příčce. Po společném obědě a vyhlášení s předáním cen, kdy se nezapomnělo ani na ty , kterým se turnaj nevydařil, se na kolbiště vydali i samotní trenéři, jejichž hlavním cílem bylo zápas, bez možnosti střídání, přežít bez úhony a ve zdraví. Vše se naštěstí podařilo a tak se všichni v dobré náladě mohli vydat na zuberskou házenou, aby viděli, jak to jde i sportovcům z jiného odvětví.

 Nejenom tato, pro všechny, vydařená sobota, kdy si děti mohly sportovně den užít, navázat kamarádské vztahy a spolupráci, nýbrž i předcházející dny, kdy s námi pobývala naše vzácná návštěva z partnerského Rosdorfu, by se nemohla konat bez spolupráce, nejenom finanční, města Zubří a a Česko - Německého fondu budoucnosti.Těm patří velký dík za to, že naše děti měly možnost poznat jinou kulturu, jazyk a mentalitu a rozšířit tak své obzory nejenom o dění fotbalové.Nezbývá než doufat, že i další spolupráce bude stejně vydařená.