JUŘINKA - FC ZUBŘÍ - 1:3 (1:2)

10.08.2015 07:49

Hlavně díky vynikajícímu výkonu jednoho z útočníků Zubří Karla Drdy dobyli Zubřané Juřinku a po zásluze si odvezli všechny body. Domácí hrozili hlavně ze standardních situací, hosté měli nápaditější koncovku a více šancí.
„Soupeř vyhrál zaslouženě. Lepší důraznou obranou nás eliminoval a nic nám nedovolil. Porazil nás prakticky Karel Drda, my jsem se na něho připravovali, ale dvě branky nám dal a jednu připravil. Nevymlouváme se na absence. Zápas nám nevyšel,“ hodnotil zápas trenér Juřinky Zdeněk Veselý. 
„Prožili jsme dobrý vstup do sezony, což se nám loni a předloni nepodařilo. Soupeř měl skvělé jaro, hodně se o tom psalo a čekali jsem těžký zápas. Připravili jsme e však na výbornou. Pokaždé jsme vedli a měli jsme to pod kontrolou. Dobře se projevily naše posily a obava z brankářů byla zahnána výborným výkonem Jakuba Jurky. Zápas se hodně povedl Karlu Drdovi, který měl již do poločasu nabito na hattrick. Gólově zužitkoval standardní situaci Jurajdy, a i když domácí hned odpověděli, dobře nám fungovala spolupráce útočné dvojice Vokáč – Drda. Radim Vokáč vázal na sebe protihráče a Karel Drda z toho náramně těžil. Po učebnicové akci a ose Majer – Libor Raždík – Jaroslav Mičkal a Radim Vokáč jsme do poločasu po další brance Karla Drdy opět vedli. Po změně stran si Viktor Frňka krásně vyměnil míč Drdou a z boku vymetl šibenici. Další šance nedali Vokáč, Vašut a Polách, ale výkon to byl dobrý,“ komentoval výhru Zubří jeho trenér Martin Nerád.
 
Sestava Zubří: Jurka – Petr Majer, Bortl, Jurajda, Viktor Frňka – Polách, Jaroslav Mičkal, Libor Raždík, Krupa – Drda, Vokáč. (Střídali: Vašut, Roman, Jiří Raždík)

Autor: Martin Němec (www.valasskyfotbal.cz)