JUŘINKA - FC ZUBŘÍ - 1:4 (1:2)

17.05.2011 18:02

Souboj čtvrtého a pátého v tabulce sliboval vyrovnaný boj, ale hosté od prvních minut potvrdili herní převahu. Již v 5. minutě si naběhl na rohový kop Jurajdy Jiří Raždík a otevřel skóre – 0:1. Domácí odpověděli nadějnou střelou Strnada, která ale mířila vedle. V pohodě hrající Zubřané zvýšili vedení v 17. minutě. Na krásnou uličku si naběhl mezi obránce Frňka a své sólo proměnil s přehledem – 0:2. Záhy mohl snížit Šnajdr, ale jeho hlavičku Barabáš lapil. Ve 35. minutě zahrozil ze vzduchu mladý Petr Koleček, mířil vedle. Domácí ale zvýšili aktivitu a závěr poločasu se hrál zcela v jejich režii. Ve 40. minutě namazal Žilinský do uličky Šnajdrovi, ten branku minul. Juřinka se dočkala těsně před přestávkou. Po rohu se hlavičkou prosadil Petr Koleček – 1:2. Domácí pokračovali v aktivní hře i po přestávce, ale vybojovali pouze dva trestné kopy. Po hodině hry mohlo být vyrovnáno. Žilinský krásně zatáhl míč po levém křídle a na malém vápně našel volného Strnada. Jeho dorážku ale skvěle chytil Barabáš. A tím aktivita domácích skončila, taktovku převzali až do konce zápasu Zubřané. V 65. minutě napřáhl zpoza šestnáctky L. Raždík – těsně vedle. O tři minuty později kopal trestný kop Jurajda. Jeho technickou střelu přes zeď ale skvěle chytil Trusina. V 70. minutě si na dlouhý aut naběhl Frňka, jeho lob skončil na břevně domácí branky. Tlak hostů sílil a zvláště středová řada hostů přehrávala tu domácí. V 73. minutě po akci L. Raždíka a Frňky se dostal do šance Pavlíček – jen těsně minul. Domácí zahrozili nepovedeným centrem Žilinského, který ale málem skončil bez teče v dolním rohu branky. V 78. minutě kapitán Jurajda našel mezi obránci Libora Raždíka, ten obehrál dva obránce a v tísni poslal takový „šourák“, který se doslova o tyčku doplazil za brankovou čáru – 1:3. O dvě minuty později se k odraženému míči dostal Blaško a technickou střelou trefil břevno. V 83. minutě si Jurajda zopakoval rohový kop a na přední tyči se Jiří Raždík hlavou jenom uklonil – 1:4. Bylo rozhodnuto. Další brejk Viktora Frňky stačili obránci skluzem odvrátit na roh. Zubří vyhrálo zcela zaslouženě a nadále prohání hlavní favority na postup.

BRANKY: 43. P. Koleček – 5. a 83. J. Raždík, 17. Viktor Frňka, 78. L. Raždík.

zdroj:valasskydenik.cz