MLADŠÍ PŘÍPRAVKA - mini turnaj Horní Bečva - 30.8. 2014

02.09.2014 11:02

Dnešním dnem započala sezóna mladší přípravky.Kádr prošel velkou obměnou, jelikož opory především střelecké, jako byl Zeman, Rádsetoulal, Bumbala, přešli do kategorie starší přípravky.Již v loňském ročníku však vystrkovali růžky jejich mladší spoluhráči, ale tiha zápasů a vítězství ještě nebyla na jejich bedrech. ... Dnešní turnaj hostila Horní Bečva, systém u ml.přípravky je 2x10 min., kdy se mistrovskeho turnaje vždy účastní čtyři mužstva.Dnešními soupeři nasi ml.přípravky (5-8 let ) byly celky Vidče, Vigantic a domácí Horní Bečva. I sám trenér byl velmi zvědav, jak si kádr plný změn a nových hráčů povede. Za budoucí tahouny našich mladých považuji Adama Kolečka, Karla Diviše a v bráně Matyho Krpelíka.A musím říci, že se této role chopili srdnatě.

FC Zubří - TJ Vidče 2:0 (1:0) Koleček Adam 2

Tým Vidče během léta zůstal kádr skoro stabilní a tak jsme čekali, že herně na tom budou lépe.Předpoklad se potvrdil především v počátku zápasu, kdy mladé naděje Vidče nás přikovaly před naší bránu a jen díky Matymu Krpeliku jsme neinkasovali.Během dalších minut jsme ovšem začínali přebírat otěže hry, především důsledným napadáním soupeře hluboko na jejich polovině.Důrazné průniky nakonec slavily úspěch a Adam Koleček skóroval na konci první půle.Když poté na počátku půle druhé zatižil konto soupeře podruhé, bylo víceméně rozhodnuto.Dále jsme hru kontrolovali a bojovností hráče Vidče již k ničemu nepustili.

Horní Bečva - FC Zubří 6:3 (3:1) Karel Diviš 2, Krpelík Matyáš 1

Jak mi sdělil trenér H.Bečvy...když se loni řeklo Zubří, nikdo z jeho kluků nechtěl hrát ...loni je loni a mladí mají kus práce před sebou.Důslednost v osobních soubojích s Vidčí nám najednou scházela a domácí se rychle prosadili, což nahlodalo sebedůvěru nejen zkušenějším, ale především mladým...Herně vyspělejší dnes byli hráči H.Bečvy a zaslouženě vyhráli.Přestože jsme snížili stav po poločase na 3:2..., tak jsme zbytečně znovu inkasovali a dále neměli sílu soupeři utkání více znepříjemnit.

FC Zubří - TJ Vigantice 8:1(4:0) Diviš Karel 4 , Koleček Adam 4

Kluci byli po prohře s Bečvou zklamáni a tak i já jsem očekával, co prohra s klukama udělá.Přeci jen , loni moc proher kluci na trávě nezažili...A musím říci, dali to skvěle.Koleček i Diviš ukázali, že prapor zuberskych barev ponesou i letos vysoko a po naprosté dominanci jsme zaslouženě zvítězili vysoko 8:1.

Kluci, moc vám děkuji, nejen za sebe, nejen za rodiče, nýbrž i za Zubří, které jste při vaši dnešní premiéře skvěle reprezentovali.