Partnerská spolupráce Zubří a Rosdorfu se rozšiřuje o spolupráci fotbalových oddílů

01.12.2012 11:27


Dne 25.10.2012 v podvečer, přijeli na čtyřdenní partnerskou návštěvu mladí fotbalisté, funkcionáři fotbalového oddílu, žáci základní školy a zástupci Spolku partnerství z Rosdorfu (Něměcko).

Po slavnostním přivítání a upřesnění programu se část výpravy ubytovala u svých přátel v Zubří
a ostatní byli ubytovaní v krásném prostředí hotelů Forman a Energetik v Rožnově pod Radhoštěm.

Vzhledem k nepříznivému počasí musel být upraven připravený program a místo výšlapu
na Pustevny se výprava přátel z Rosdorfu společně s hostiteli vydala na obhlídku tatrováckých automobilových klenotů do Kopřivnice. Ve stejnou dobu se na radnici sešli zástupci Spolku partnerství z Rosdorfu s Jiřím Randusem, starostou města, kde domlouvali podrobnosti presentace
20-ti letého partnerství, která bude na jaře příštího roku vystavena v Gőttingenu.

Po návratu se již mladí fotbalisté těšili na společný trénink žáků ve sportovní hale Zubří,
který byl završen společným setkáním funkcionářů, trenérů i hráčů mužů FC Zubří se zástupci fotbalového klubu z Rosdorfu. Diskutovalo se nejen nad tréninkovými metodami, ale i
o problémech, které trápí oba fotbalové kluby.

Původně plánovaný sobotní venkovní fotbalový turnaj na hřišti FC Zubří byl operativně přemístěn
do prostor sportovní haly v Zašové, kde se utkalo 6 družstev fotbalových oddílů z Rosdorfu, Zubří
a Zašové. Po odehraných zápasech ve dvou skupinách se do finále probojovalo mužstvo „Zubří A“
a „Rosdorf A“. V opravdu krásném finále zvítězilo Zubří, konečným výsledkem 3:2, když hosté v poslední sekundě zahodili pokutový kop a pohár pro vítěze zůstal, jak se říká, doma.
Své bezprostřední zážitky z turnaje si mladí fotbalisté Zubří a Rosdorfu mohli sdílet na pozdním obědě, po kterém společně navštívili zápas Extraligy v házené mužů, mezi mužstvy Zubří a Přerova. Velký dík patří HC Zubří, které umožnilo našim partnerům, včetně doprovodu, volný vstup.

Po zápase byla připravena společná večeře na rozloučenou všech, kteří se podíleli na přípravě tohoto prvního setkání fotbalistů obou partnerských měst.  

V neděli bylo rozhodnuto, vzhledem ke špatné sjízdnosti cest, o uspíšení odjezdu a celé setkání bylo završeno rozloučením u sportovní haly.

Věříme, že se díky podobným aktivitám bude rozvíjet přátelství mezi občany obou partnerských měst a že si fotbalisté najdou cestu k sobě navzájem, podobně jako hasiči, či jiné zuberské spolky. Prvním výsledkem tohoto setkání by měla být účast FC Zubří na fotbalovém turnaji v Rosdorfu, který se uskuteční v rámci 20. výročí partnerské spolupráce v květnu příštího roku.

Závěrem je třeba vyslovit velké díky nejen všem, kteří se podíleli na organizaci celé akce,
ale zejména ČESKO-NĚMECKÉMU FONDU BUDOUCNOSTI a městu Zubří, bez jejichž finanční pomoci by se projekty partnerství realizovaly jen velmi obtížně.

Za FC Zubří předseda Robert Jurajda