#POHÁR# FC ZUBŘÍ - SLUŠOVICE - 0:0, 4:3 na penalty

03.08.2015 07:46

Fotbalisté Zubří znají svého soupeře ze Slušovic velmi dobře. Ještě v minulé sezoně to byl jejich soupeř v 1. A třídě, nyní se mu postavili jako rivalovi, který bude hrát krajský přebor. Zubří zvládalo perfektně penaltové rozstřely v mistrovské soutěži a tuto dovednost potvrdilo v prvním kole krajského poháru.
Domácí v pohárovém zápase představili svým fanouškům avizované posily Radima Vokáče a Ondřeje Vašuta a jedno překvapení. Po letech strávených na Dolní Bečvě se do sestavy Zubří vrátila tehdejší opora záložní řady Jaroslav Mičkal. Naopak chyběli stabilní stopeři Tichý s Berkou. Tichý je v trestu a Berka se před zápase zranil a čeká ho vyšetření kotníku.
Zajímavější fotbal se hrál v prvním poločase. Hosté hrozili z rohových kopů, domácí měli šance. Matador Robert Jurajda měl dvojitou, když ho poprvé vychytal hostující brankář a podruhé na brankové čáře obránce Slušovic. Robert Jurajda byl vůbec hlavní domácí postavou prvního poločasu. Postavil se po faulu na Libora Raždíka k přímému kopu, ale trefil pouze tyč hostující branky. Polách pak pod sebe hledal Radima Vokáče a ten minul. Promáchl i Jurajda a neujala se střela Libora Raždíka. Po přestávce tempo opadlo a hra byla příliš rozkouskovaná. Zápas až příliš zřetelně spěl k penaltovému rozstřelu. Hosté se exligovým Romanem Dobešem přece jenom propracovali k jedné tutovce, ale Jurka čaroval a předvedl famózní zákrok. Během druhého poločasu se do branky domácích podíval i druhý brankář David Randus a ten se stal jedním z hrdinů penaltového rozstřelu, když chytil dvě penalty. A jelikož na straně domácích mířil vedle pouze Pavlica, Radek Bortl následně poslal domácí do druhého kola poháru.
Hodnocení trenéra Zubří Martina Neráda: „Hosty známe. V podobném složení nám v mistráku na jaře dali u nich sedmičku, ale my jsem tam hráli převážně s rezervou. Co jsem se jich ptal, tak přijeli s tím samým, s čím hráli A třídu. Na kraj by se měli ještě posílit, nebylo to nic moc. Mám radost z postupu, za odměnu si doma zahrajeme na konci srpna druhé kola s Fryštákem a konfrontace s krajským přeborem se vždy hodí. Musím pochválit Roberta Jurajdu. Po zranění shodil nějaké kila a dnes hrál výborně. Je zpět v našem týmu!“

Sestava Zubří: Jurka – Petr Majer, Jiří Raždík, Bortl, Viktor Frňka – Polách, Jaroslav Mičkal, Libor Raždík, Pavlíček – Jurajda – Radim Vokáč. (Střídali: Randus, Krupa, Pavlica, Vašut).Autor: Martin Němec (www.valasskyfotbal.cz)