Přátelské utkání - Palárikovo (SR) 20.11.2010

21.11.2010 14:51

 

 Dne 20. 11. 2010 jsme byli pozvání na přátelské utkání na Slovensko do obce Palárikovo ( což je partnerská obec města Zubří ).

Cesta nám sice trvala okolo čtyř hodin, ale ani to nám nemohlo sebrat skvělou náladu, která po cestě na Slovensko vládla. A co teprve když jsme dorazili do Palárikova. Ihned se nám dostalo vřelého přivítaní, kdy nás starosta obce Palárikovo Mgr. Jozef Derňár vítal a každému zvlášť podal na uvítaní ruku. Poté jsme složili naše věci v šatně a byli jsme pozvání na uvítací hostinu, která byla víc jak výborná, ale všechny ty dobroty jsme sníst před zápasem nemohli, protože jinak bychom se na hřišti ani nepohnuli. Po vydatné uvítací hostině jsme sledovali utkání dvou domácích mužstev, které tvořili promícháním hráči domácího mužstva mužů a dorostenců. A pak přišel na řadu náš zápas, ve kterém jsme se nastoupili proti domácímu mužstvu, které hraje na Slovensku 3. ligu !!! O výsledek moc v tomto zápase nešlo ( i když po pravdě, každý fotbalista rád vyhrává :-) ), důležité je, že jsme všichni brali toto utkání jako přátelské. Tudíž se neslo v přátelské atmosféře bez nějakých hrubých faulů, posměšků či nadávek.  Zápas jsme nakonec vyhráli 1:0, když se krásnou střelou do pravé šibenice trefil Drda a určitě jsme tak neudělali ostudu českému fotbalu.
Po zápase jsme byli opět pozvání na hostinu, na které jsme už mohli jíst a pít co hrdlo ráčilo. Seděli jsme všichni pohromadě (jak domácí z Palárikova tak i my ze Zubří ), a tak atmosféra byla vynikající. Slováci byli na nás opravdu hodně milí a nabízeli nám, co jen mohli. O tom, že nám tam bylo opravdu skvěle, svědčí i to, že jsme se skoro půlhodiny loučili,  než jsme nastoupili do autobusu. Děkujeme Palárikovo !!!