SK Hrachovec - FC ZUBŘÍ - 2:4

23.08.2010 22:33

V netradičním pátečním čase před skvělou diváckou kulisou se potkali tradiční soupeři. Zatímco hosté přijeli do Hrachovce pouze bez Mičkala, domácí kouč Janošek postrádal v sestavě hned šestici hráčů základní sestavy (Vrána, Mičkal, Kliment, Navrátil, Tvarůžek a Mizera). A na hře domácích to bylo pořádně vidět. Začali sice mírnou převahou a již ve 2. minutě vybídl Jež ke skórování Radka Vaigla – ten mířil vedle. V 10. minutě poprvé zahrozili hosté a Frňka našel pěkným centrem Drdu. Jeho dělovku Zimek vyboxoval. O tři minuty později ale hosté provedli klasickou rozborku domácí obrany a Jurajdův centr uklidil do prázdné branky Berka – 0:1. Domácí se dostali na dostřel Barabášovy branky dvakrát. Pokus Guráše skončil nad, hlavička Adamíka v náručí brankáře. Ve 35. minutě udeřili hosté podruhé. Jurajda dostal míč krásně do uličky a sám před Zimkem si počínal chladnokrevně – 0:2. Ve 38. minutě z nenápadné akce trefil domácí Radek Vaigl střelou z šestnáctky tyč. V závěru první půle se vyznamenali oba gólmani. Zimek skvěle vyrazil sólo Drdy, Barabáš vytáhl nad břevno hlavičku Konvičného. Nástup do druhé půle patřil domácím a hlavně Ježovi. Jeho kličkovanou v 55. minutě zastavili obránci faulem a penaltou si se štěstím poradil Martin Vaigl – 1:2. Žádný obrat v zápase se ale nekonal, neboť o minutu později to bylo již 1:3. Na levém křídle Pavlica vyškolil Adamíka a jeho přihrávka napříč vápnem na Jurajdu neměla chybu. Oslavenec (v den zápasu měl 32 let) zamířil přesně placírkou k tyči. Neuběhly ani dvě minuty a přišla hodně kuriózní branka. Obránce Hruška, míč směřující do autu, dost nečekaně, a hlavně zbytečně vrátil před branku přímo na kopačky Frňky. Ten sám před gólmanem trefil břevno, míč se odrazil od zad Zimka a dokutálel se do sítě – 1:4. O výsledku bylo prakticky rozhodnuto, protože domácí směrem dopředu byli neškodní. Hostům se sice ze hřiště vytratil Jurajda, proto se závěr hrál většinou před brankou Barabáše. Kundrát v 64. minutě šikovným lobem snížil, to ale bylo ze strany oslabeného Hrachovce vše. Náznaky šancí J. Vaigla a Konvičného gól nepřinesly. Naopak, zvýšit mohl zuberský Frňka, ale jeho šanci stačili obránci zblokovat. „Hosté vyhráli zaslouženě, naše oslabení bylo citelné. Nepodařilo se nám uhlídat Frňku s Drdou a to rozhodlo,“ smutnil po zápase domácí trenér Dušan Janošek. Naopak, hostující kouč Martin Nerád hýřil úsměvem: „Tři body jsme si zasloužili. Sice v závěru se mi naše hra už nelíbila, když odejdou síly Jurajdovi, není nikdo ve středu pole, kdo jej nahradí.“

BRANKY FC ZUBŘÍ: 13. Berka 0:1, 35. Jurajda 0:2, 56. Jurajda 1:3, 58. Frňka 1:4

Sestava FC ZUBŘÍ: Barabáš – Berka, J. Raždík, Tichý , O. Šustáček (70. Demko) – Hejný (80. Václav Frňka), L. Raždík, Jurajda, Pavlica (65. Blaško) – Drda, Viktor Frňka.

(zdroj:valasskydenik.cz)