STARŠÍ PŘÍPRAVKA - FC Zubří - TJ Vidče 7:6 (3:1)

05.09.2014 21:31

BRANKY FC ZUBŘÍ: Rádsetoulal Adam 4, Zeman Tomáš 2, Bumbala Petr 1
V dnešní krásné odpoledne jsme na domácím hřišti přivítali soupeře, jak se říká, přes kopec. Vidče. Hráči byli velmi napjatí, jak měření sil dopadne a i trenér byl velice zvědav, jak si kluci povedou. Všichni naši svěřenci totiž přešli z kategorie mladší přípravky právě do starší a tudíž proti nim nastupují i hráči o rok starší. Obavy jsme však neměli, jelikož víme, že naše nula pětky (ročník narozen 2005) jsou velmi šikovní... a dnes to jen potvrdili.

Ale pojďme k zápasu V základní sestavě jsme se objevili ve složení, gólman Adam Koleček(06) , obrana ve složení Hrachovec (05) , Mach(05) ,útok Bumbala(05) , Zeman(05) , Rádsetoulal(05) a na laviččce kluky jistil Kája Diviš(06).

Hvizdem rozhodčího jsme začli utkání velmi aktivně. Hlubokým napadáním na půli soupeře jsme rychle začali získávat míče a ohrožovat bránu soupeře, v níž stál Alex Urban. Jeho jméno zmiňuji s velkým respektem, jelikož ,co dokázal pochytat během první půle ... jednou větou naše útočníky dováděl k šílenství.
Ale přesto již ve druhé minutě Petr Bumbala po krásném pasu Hrachovce a individuálním prosazení vsítil první gól Zubří. Rádsetoulal dlouho neváhal a konto soupeře zatížil i druhým gólem. Ve hře jsme naprosto dominovali, akci střídala akci, ani obdržený gól nás nenalomil a my pokračovali v naprosté převaze. Rádsetoulal během prvního poločasu mohl v poklidu vsítit klidně branek sedm, ale již zmiňovaný Urban držel prapor Vidče stále ve hře. Po korigaci skóre na 3:1 Tomem Zemanem jsme šli do kabin.

V poločasové přestávce se udála změna na gólmanské pozici hostů, Urban se svou silnou pravačkou se zapojil do hry. A svou sílu a tvrdou ránu nám dal zakusit již po chvíli. Rychke korigoval na 3:2, s odpovědí Rádsetoulala na 4:2 se znovu vypořádal a snížil na stav 4:3. Z naší hry se vytratila agresivita, klid na míči a prosazováním se v osobních soubojích a poprvé jsme byli na hřišti horším týmem. Ztráta sebevědomí a zřejmě i sil v teplém počasí, kdy jsme měli poze jednoho střídajícího hráče na rozdíl od soupeře, který točil dvě pětky, přispěly k tomu, že domácí Zubří najednou prohrávalo 6:5 a do konce utkání zbývalo deset minut. Padla na nás deka, najednou jsme byli v pozici, kdy musíme dotahovat. A naši borci ukázali charakter. Kousli se , najednou nás bylo všude plno, tvrdým presingem jsme si šli pro míče a Rádsetoulal naši snahu korunoval. 6:6 !!! Diváci hostů byli u vytržení, hlasivkami hnali své mužstvo za vítězstvím...ale u míče jsme v posledních minatách byli jen my. Z kopaček Vidčanů se vytratila pohoda z minulých minut a nepřesností přibývalo. A toho jsme využili. Nákopem od gólmana Kolečka přímo na bránu soupeře se míč po důrazném napadání Tomem Zemanem, jsme minutu a půl před koncem zápas zvrátili na svou stranu.

Zaslouženě...radost z vítězství a tři body zůstaly v Zubří! Klukům děkuji a smekám před nimi klobouček. Úroveň zápasu měla naprosto skvělé parametry a dnes to neurvali jen touhou, nýbrž i srdcem. Fotbalu zdar, tomu zuberskému zvlášť !!!