VIDČE - ZUBŘÍ - 3:1 (2:1)

21.09.2011 11:29

Vidče jede a nezastavilo je ani sousední Zubří. Derby mělo velmi slušnou diváckou kulisu tří stovek diváků a o všem podstatném se rozhodlo v první půli. Domácí vletěli na soupeře jako uragán a již ve 3. minutě se řítil sám na brankáře L. Vala. Trefil jen Barabášovy nohy. O minutu později to bylo 1:0. Po rohovém kopu se hlavou prosadil Vladimír Urban. Hosté mohli vyrovnat po trestném kopu Jurajdy – ten mířil ale nad. Ve 27. minutě bylo srovnáno. Po rohovém kopu se proti nedůraznému zákroku brankáře Petružely hlavou prosadil Roman. Podobná situace ale nastala o šest minut později při centru, kdy se Barabáš nedostal na míč a pohotový Marák stál ve správnou dobu na správném místě. Druhý poločas odstartovaly střelecké pokusy hostujícího Romana, které ale neměly cíl. V 54. minutě se důrazný M. Vala dostal až před Barabáše, gólman skvěle lapil. Podobně se dařilo na druhé straně Krupovi, jehož do brejku vyslal krásným pasem L. Raždík. Petružela zachoval klidnou hlavu a míč chytil. V 70. minutě mohlo být rozhodnuto. Důrazný Dobeš na polovině ukradl záložníkům míč a namířil si to mezi třemi obránci na Barabáše. Ten ale skvěle vyběhl a střelu vyrazil. O tři minuty později přišla fotbalová akce, která pohladila fotbalovou duši. Petr Urban krásným centrem našel na zadní tyči Lukáše Valu a jeho rybička byla ukázková – 3:1. Zubřané již neměli na zvrat v zápase sílu ani náladu. Dělovku Jurajdy v pohodě lapil Petružela, trestný kop hostujícího kapitána mířil na pastviny. Domácí si vítězství zasloužili, hosté si čistou šanci v zápase ani nevypracovali.

BRANKA FC ZUBŘÍ: 27. Roman.

SESTAVA FC ZUBŘÍ: Barabáš – Berka (77. Polách), Jurajda, Tichý, Pavlica – J. Raždík (46. Blaško), Mičkal, L. Raždík, Krupa – Drda, Roman (74. Pavlíček).