VSETÍN - FC ZUBŘÍ - 4:3 (2:1)

24.09.2013 09:50

Utkání začalo pro domácí více než dobře. Již ve 4. minutě se uvolnil na levé straně Surovec, nebojácně vnikl do velkého čtverce a přízemní střelou poprvé rozvlnil síť hostující branky – 1:0. Hosté však nepřijeli zdaleka jen bránit, a tak se další minuty odvíjeli na obou stranách v poměrně vysokém tempu. Ve 12. minutě zahrávali zuberští trestný kop, při kterém se po střele Jurajdy vyznamenal domácí gólman L. Sedlák. Další možnost měli hosté o dvě minuty později, kdy vsetínští natřikrát zachraňovali prakticky na brankové čáře. Ve 35. minutě již ale zapršelo nejen z nebe, ale i v hostující svatyni. Na pravé straně předvedl výborný únik Fojtík, nezištnou přihrávkou našel Zgarbu, a ten vydařenou technickou střelou rozjásal své spoluhráče podruhé – 2:0. Hosté odpověděli ihned z rozehrávky, avšak střelu Krupy vyrazil Sedlák nohama do bezpečí. Těsně před přestávkou se již ale svého úspěchu přece jen dočkali. Po levé straně podnikli jeden ze svých nebezpečných brejků, na jehož konci byl Jurajda, jenž prakticky do prázdné branky snížil a vykřesal pro své mužstvo naději do druhého dějství- 2:1. Téměř ihned po obrátce se hosté radovali podruhé. Na pravé straně se uvolnil Pavlíček a kolem vyběhnuvšího Sedláka stav zápasu srovnal – 2:2. Než však stačili jeho spoluhráči vychutnat radost z vyrovnání, inkasovali potřetí. Z levé strany poslal do velkého čtverce prudký míč Surovec, který ve snaze ho odehrát do bezpečí zasáhl Jasoněk tak nešťastně, že přeloboval svého brankáře a míč skončil za jeho zády – 3:2. Tato branka vsetínské nastartovala a v této fázi střetnutí jednoznačně diktovali tempo hry. Přišpendlili svého soka před jeho trestné území a bylo jen otázkou času, kdy se dočkají dalšího úspěchu. Ten se dostavil v 58. minutě, kdy domácí přečíslili hostující obranu, k míči se dostal Zgarba, jehož střelu brankář Barabáš vyrazil před Surovce, a ten prudkou ranou po zemi dosáhl čtvrté branky – 4:2. Tato situace domácí hráče dostatečně uklidnila a ve svém nasazení očividně polevili. Sympatický celek hostů nehodil zdaleka „flintu do žita" a stále častěji zaměstnával brankáře Sedláka, jenž několikrát musel předvést své kvality. S blížícím se koncem zápasu sáhli hráči Zubří k závěrečnému náporu, který korunovali kontaktním gólem v 87. minutě, kdy se tečovaný míč Pavlicou doslova dokutálel do vsetínské branky – 4:3. V posledních sekundách normální hrací doby vzplály na ploše emoce, které musel krotit hlavní rozhodčí Dokoupil za pomocí svých asistentů

BRANKY: 44. Jurajda, 46. Pavlíček, 87. Pavlica.
SESTAVA ZUBŘÍ: Barabáš – Berka, Tichý, Jež, Jurajda – Pavlíček, Frňka, Drda. Pavlica – Jasoněk, Krupa. (Střídali: M. Majer, T. Majer).