Muži A - Hodnocení po zápase: VIDČE

V derby, před početnou domácí kulisou, jsme přišli o tři body v úplném závěru. Penalty jsme ale nakonec zvládli a získali jsme po zásluze dva body.

Dnešní hodnocení provedli: trenér Dušan Dohňanský, kapitán Petr Berka a obránce Pavel Navařík.

PRŮMĚRNÁ ZNÁMKA TÝMU 2,4

Robert Jurajda a Petr Majer nejsou hodnoceni pro nedostatečný počet minut na hřišti.

* 1 - nejlepší , 5 - nejhorší;  známka je zaokrouhlena na jedno desetinné místo podle matematických pravidel.

trenér Dušan Dohňanský: "Nespokojen s plněním taktických pokynů. Podcenění oslabeného soupeře. Spousta hráčů se hrnula dopředu jako smysluzbavení, přesně podle hesla "hrrrr na ně". Nejsem spokojen ani s výsledkem ani s hrou."

kapitán Petr Berka: "Derby s Vidčí jsme chtěli začít aktivně a navázat tak na poslední vydařené zápasy s Nedašovem a ve Slušovicích. První poločas jsme se snažili hrát aktivně a nepouštět soupeře do hry, což se nám poměrně dařilo, ovšem bez gólového výsledku. Během prvního poločasu, jsme měli 2 celkem nadějné šance jak skórovat. Ovšem Vokyho pohotový volej neměl dostatečnou razanci a Vencova hlavička, po rohovém kopu skončila pouze na břevně. Své šance měl i Mates, ale své dva úniky ani nezakončil…i proto, že mu prý míč v poslední chvíli odskočil…no…dobře :-D. Soupeře jsme do vyložených šancí nepouštěli, to ovšem neplatilo pro standartní situace, kde bylo Vidče hodně silné a jednou nás zachránila i tyč. Do druhé půle jsme byli nuceni, pro zdravotní indispozici, vystřídat Karla, jenž byl jako obvykle motorem našeho týmu. Po vyloučení hostujícího hráče hned z kraje druhého poločasu jsme hosty zatlačili ještě víc, ale opět chyběl moment překvapení, nějaká průniková přihrávka a tak to vypadalo, že zápas skončí 0:0 i po 90. minutách. Pak ovšem přišla 79. minuta a náš „nejlepší“ levý obránce Navy vyvezl míč do pokutového území soupeře a po sérii krátkých nahrávek vstřelil vytouženou branku…mimochodem byl to jeho první gól po příchodu do Zubří. :-) Dlouho to vypadalo, že to bude i gól vítězný, ovšem závěr zápasu jsme nezvládli takticky a místo abychom drželi míč na kopačkách a kouskovali hru, tak jsme se rychle zbavovali míče a pustili soupeře do nebezpečných prostor před naší brankou. Výsledkem byl nešťastný zákrok Mityho v pokutovém území, v důsledku čehož Vidče v poslední minutě nastavení srovnalo z penalty na konečných 1:1. Penalta v poslední minutě je sice chybou a zamrzí, ale je těžké naskočit do zápasu v průběhu a ještě do takového vyhecovaného derby…chybu může udělat každý. Takže Mity, je třeba se z toho poučit, zvednout hlavu a pořádně se připravit na sobotní zápas v Jaroslavicích. Jinak penalty byly až nečekaně dlouhé, pro diváka atraktivní, ale konečně se nám podařilo urvat na potřetí i druhý bod. Poslední penaltu, v deváté sérii, proměnil Mity, který tak odčinil svůj nešťastný penaltový zákrok ;-) Jinak za penalty musím ocenit všechny exekutory, včetně Bambyho. :-)"

obránce Pavel Navařík: "Bohužel jsme nezopakovali kvalitní hru z předcházejících zápasů, nebyli jsme schopni přetavit jasně větší kvalitu v týmu ve vítězství. V tomto zápase musím vyzdvihnout obranou činnost. Po vedoucím gólu jsme měli hrát daleko chytřeji, ovšem jakási nezkušenost některých hráčů (zbytečné fauly) způsobila nespočet standardních situací hostů v posledních 10 minutách. Vše vyvrcholilo trapným penaltovým zákrokem, kdy hostující hráč v danou chvíli nepředstavoval nebezpečí pro naši bránu. Každopádně penaltu bych neviděl jako příčinu remízy, zápas jsme měli mít pod kontrolou, soupeř nebyl kvalitní a svoji pasivitou a zbrklostí jsme připustili drama."